World Championships - Dance Results

Results compiled by Janet Pooley and Béla Schenker

Skip to: 1960s, 1970s, 1980s, 1990s  years and 2000   2001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016


1952, Paris, France

1. Jean Westwood / Lawrence Demmy, GRB

2. Joan Dewhirst / John Slater, GRB

3. Carol Peters / Daniel Ryan, USA

4. Carmel Bodel / Edward Bodel, USA

5. Lydia Boon / Adrian Van Dam, NED

6. Ilse Reitmayer / Hans Kutschera, AUT

7. Catharina Odink / Jacobus Odink, NED

8. Albertine Brown / Nigel Brown, SWI

9. Paulin Haffner / Herbert Huber, AUT

 

1953, Davos, Switzerland

1. Jean Westwood / Lawrence Demmy, GRB

2. Joan Dewhirst / John Slater, GRB

3. Carol Peters / Daniel Ryan, USA

4. Nesta Davies / Paul Thomas, GRB

5. Virginia Hoyns / Donald Jacoby, USA

6. Lydia Boon / Adrian Van Dam, NED

7. Carmel Bodel / Edward Bodel, USA

8. Albertina Brown / Nigel Brown, SWI

9. Helga Binder / Edwin Fuhrich, AUT

10. Catharina Odink / Jacobus Odink, NED

11. Luzzi Fischer / Rudolf Zorn, AUT

12. Luise Lehner / Hans Kutchera, AUT

 

1954, Oslo, Norway

1. Jean Westwood / Lawrence Demmy, GRB

2. Nesta Davies / Paul Thomas, GRB

3. Carmel Bodel / Edward Bodel, USA

4. Barbara Radford / Raymond Lockwood, GRB

5. Virginia Hoyns / Donald Jacoby, USA

6. Phyllis Forney / Martin Forney, USA

7. Edith Peikert / Hans Kutschera, AUT

 

1955, Wien, Austria

1. Jean Westwood / Lawrence Demmy, GRB

2. Pamela Weight / Paul Thomas, GRG

3. Barbara Radford / Raymond Lockwood, GRB

4. Carmel Bodel / Edward Bodel, USA

5. Joan Zamboni / Roland Junso, USA

6. Phyllis Forney / Martin Forney, USA

7. Fanny Besson / Jean Paul Guhel, FRA

8. Sigrid Knacke / Günther Koch, FRG

9. Lucia Fischer / Rudolf Zorn, AUT

10. Bona Giammona / Giancarlo Sioli, ITA

11. Lindis Johnston / Jeffrey Johnston, CAN

12. Catharine Odink / Jacobus Odink, NED

13. Claude Weinstein / Claude Lambert, FRA

14. Edith Peikert / Hans Kutschera, AUT

15. Luise Lehner / Georg Lenitz, AUT

 

1956, Garmisch-Partenkirchen, West Germany

1. Pamela Weight / Paul Thomas, GRB

2. June Markham / Courtney Jones, GRB

3. Barbara Thompson / Gerard Rigby, GRB

4. Joan Zamboni / Roland Junso, USA

5. Fanny Besson / Jean Paul Guhel, FRA

6. Carmel Bodel / Edward Bodel, USA

7. Sidney Arnold / Franklin Nelson, USA

8. Sigrid Knake / Gunter Koch, FRG

9. Lindis Johnston / Jeffrey Johnston, CAN

10. Gerda Wohlgemuth / Hannes Burckhardt, FRG

11. Edith Peikert / Hans Kutschera, AUT

12. Bona Giammona / Giancarlo Sioli, ITA

13. Lucia Fischer / Rudolf Zorn, AUT

14. Catharine Odink / Jacobus Odink, NED

15. Adrianna Giuggiolini / Germano Ceccattini, ITA

16. Rita Paucka / Peter Kwiet, FRG

17. Maria Grazia Locatelli / Vinicio Toncelli, ITA

 

1957, Colorado Springs, USA

1. June Markham / Courtney Jones, GRB

2. Geraldine Fenton / William McLachlan, CAN

3. Sharon McKenzie / Bert Wright, USA

4. Joan Zamboni / Roland Junso, USA

5. Barbara Thompson / Gerard Rigby, GRB

6. Catherine Morris / Michael Robinson, GRB

7. Carmel Bodel / Edward Bodel, USA

8. Beverly Orr / Hugh Smith, CAN

9. Sigrid Knake / Gunter Koch, FRG

10. Christiane Elien / Claude Lambert, FRA

11. Edith Peikert / Hans Kutschera, AUT

 

1958, Paris, France

1. June Markham / Courtney Jones, GRB

2. Geraldine Fenton / William McLachlan, CAN

3. Andree Anderson / Donald Jacoby, USA

4. Catherine Morris / Michael Robinson, GRB

5. Barbara Thompson / Gerard Rigby, GRB

6. Christiane Guhel / Jean-Paul Guhel, FRA

7. Beverly Orr / Hugh Smith, CAN

8. Claire O'Neill / John Bejshak, USA

9. Lucia Zorn / Rudolf Zorn, AUS

10. Rita Paucka / Peter Kwiet, FRG

11. Catharine Odink / Jacobus Odink, NED

12. Annick de Trentinian / Jacques Mer, FRA

13. Adrianna Giuggiolini / Germano Ceccattini, ITA

14. Petra Steigerwaldt / Hannes Bruckhardt, FRG

15. Ludovica Boccacci / Giancarlo Sioli, ITA

16. Maria Grazia Toncelli / Vinicio Toncelli, ITA

1959, Colorado Springs, USA

1. Doreen Denny / Courtney Jones, GRB

2. Andree / Donald Jacoby-Anderson, USA

3. Geraldine Fenton / William McLachlan, CAN

4. Margie Ackles / Charles Phillips, USA

5. Ann Martin / Edward Collins, CAN

6. Christiane Guhel / Jean Paul Guhel, FRA

7. Catherine Morris / Michael Robinson, GRB

8. Svata Staroba / Mirek Staroba, CAN

9. Judy Lamar / Ronald Ludington, USA

1960, Vancouver, Canada

1. Doreen Denny / Courtney Jones, GRB

2. Virginia Thompson / William McLachlan, CAN

3. Christiane Guhel / Jean Paul Guhel, FRA

4. Margie Ackles / Charles Phillips, USA

5. Marilyn Meeker / Larry Pierce, USA

6. Ann Martin / Gille Vanasse, CAN

7. Svata Staroba / Mirek Staroba, CAN

8. Yvonne Littlefield / Roger Campbell, USA

9. Rita Paucka / Peter Kwiet, FRG

 

1961, not held

1962, Prague, Czechoslovakia

1. Eva Romanova / Pavel Roman, CZE

2. Christiane Guhel / Jean Paul Guhel, FRA

3. Virginia Thompson / William McLachlan, CAN

4. Linda Shearman / Michael Phillips, GRB

5. Paulette Doan / Kenneth Ormsby, CAN

6. Donna Mitchell / John Mitchell, CAN

7. Dorothyann Nelson / Pieter Kollen, USA

8. Yvonne Littlefield / Peter Betts, USA

9. Mary Parry / Roy Mason, GRB

10. Györgyi Korda / Pál Váasárhelyi, HUN

11. Helga Burghardt / Hannes Burghardt, FRG

12. Olga Dilardini / Germane Ceccattini, ITA

13. Marlise Fornachon / Charly Pichard, SWI

14. Armelle Flichy / Pierre Brum, FRA

15. Christi Trebesiner / Gerald Felsinger, AUT

16. Gabrielle Rauch / Rudi Mathysik, FRG

17. Eiko Kaneko / Mikio Takeuchi, JPN

 

1963, Cortina d'Ampezzo, Italy

1. Eva Romanova / Pavel Roman, CZE

2. Linda Shearman / Michael Phillips, GRB

3. Paulette Doan / Kenneth Ormsby, CAN

4. Janet Sawbridge / David Hickinbottom, GRB

5. Donna Mitchell / John Mitchell, CAN

6. Mary Parry / Roy Mason, GRB

7. Sally Schantz / Stanley Urban, USA

8. Lorna Dyer / John Carrell, USA

9. Györgyi Korda / Pál Vásárhelyi, HUN

10. Carole Forrest / Kevin Lethbridge, CAN

11. Marlyse Fornachon / Carly Pichard, SWI

12. Armelle Flichy / Pierre Brun, FRA

13. Helga Burghardt / Hannes Burghardt, FRG

14. Jitka Babicka / Jaromir Hollan, CZE

15. Christi Trebesiner / Gerald Felsinger, AUT

16. Ghislaine Houdas / Francis Gamichon, FRA

17. Yvonne Littlefield / Peter Betts, USA

18. Maria Grazia Toncelli / Vinicio Toncelli, ITA

 

1964, Dortmund, West Germany

1. Eva Romanova / Pavel Roman, CZE

2. Paulette Doan / Kenneth Ormsby, CAN

3. Janet Sawbridge / David Hickinbottom, GRB

4. Yvonne Suddick / Roger Kennerson, GRB

5. Lorna Dyer / John Carrell, USA

6. Carole Mac Sween / Robert Munz, USA

7. Carole Forrest / Kevin Lethbridge, CAN

8. Darlene Streich / Charles Fetter, USA

9. Györgyi Korda / Pál Vásárhelyi, HUN

10. Jitka Babicka / Jaromir Hollan, CZE

11. Marilyn Crawford / Brair Armitage, CAN

12. Christi Trebesiner / Gerald Felsinger, AUT

13. Diane Towler / Bernard Ford, GRB

14. Gabriele Rauch / Rudi Matysik, FRG

15. Brigitte Martin / Francis Gamichon, FRA

16. Jopie Wolff / Nico Wolff, NED

 

1965, Colorado Springs, USA

1. Eva Romanova / Pavel Roman, CZE

2. Janet Sawbridge / David Hickinbottom, GRB

3. Lorna Dyer / John Carrell, USA

4. Diane Towler / Bernard Ford, GRB

5. Kristin Fortune / Dennis Sveum, USA

6. Yvonne Suddick / Roger Kennerson, GRB

7. Susan Urban / Stanley Urban, USA

8. Carole Forrest / Kevin Lethbridge, CAN

9. Brigitte Martin / Francis Gamichon, FRA

10. Györgyi Korda / Pál Vásárhelyi, HUN

11. Lynn Matthews / Byron Topping, CAN

12. Christi Trebesiner / Gerald Felsinger, AUT

13. Gabriele Rauch / Rudi Matysik, FRG

14. Annerose Baier / Eberhard Rueger, GDR

 

1966, Davos, Switzerland

1. Diane Towler / Bernard Ford, GRB

2. Kristin Fortune / Dennis Sveum, USA

3. Lorna Dyer / John Carrell, USA

4. Yvonne Suddick / Roger Kennerson, GRB

5. Brigitte Martin / Francis Camichon, FRA

6. Janet Sawbridge / Jon Lane, GRB

7. Gabriele / Rudi Matysik-Rauch, FRG

8. Jitka Babicka / Jaromir Hollan, CZE

9. Carole Forrest / Kevin Lethbridge, CAN

10. Ljudmila Pochomowa / Viktor Rishkin, URS

11. Susan Urban / Stanley Urban, USA

12. Gail Snyder / Wayne Palmer, CAN

13. Annerose Baier / Eberhard Rueger, GDR

14. Susanna Carpani / Sergio Pirelli, ITA

15. Edit Mato / Károly Csanádi, HUN

16. Christe Trebesiner / Herbert Rothkappl, AUS

 

1967, Wien, Austria

1. Diane Towler / Bernard Ford, GRB

2. Lorna Dyer / John Carrel, USA

3. Yvonne Suddick / Malcolm Cannon, GRB

4. Janet Sawbridge / Jon Lane, GRB

5. Brigitte Martin / Francis Gamichon, FRA

6. Joni Grahan / Don Phillips, CAN

7. Irina Grischkova / Viktor Ryshkin, URS

8. Judy Schwomeyer / James Sladky, USA

9. Alma Davenport / Roger Berry, USA

10. Angelika Buck / Erich Buck, FRG

11. Jitka Babicka / Jaromir Hollan, CZE

12. Annerose Baier / Eberhard Rueger, GDR

13. Ludmila Pokhomova / Alexander Gorschkow, URS

14. Edit Mato / Károly Csanádi, HUN

15. Heidi Mezger / Herbert Rothkappl, AUT

16. Judy Henderson / John Baily, CAN

17. Dana Novotna / Jaroslav Hainz, CZE

18. Susanna Carpani / Sergio Pirelli, ITA

 

1968, Geneve, Switzerland

1. Diane Towler / Bernard Ford, GRB

2. Yvonne Suddick / Malcolm Cannon, GRB

3. Janet Sawbridge / Jon Lane, GRB

4. Judy Schwomeyer / James Sladky, USA

5. Irina Grishkova / Viktor Rizhkin, URS

6. Liudmila Pakhomova / Alexandr Gorshkov, URS

7. Vicki Camper / Eugene Heffron, USA

8. Angelika Buck / Erich Buck, FRG

9. Joni Graham / Don Phillips, CAN

10. Annerose Baier / Eberhard Ruger, GDR

11. Edit Mato / Károly Csanádi, HUN

12. Milena Tumova / Josef Pesek, CZE

13. Donna Taylor / Bruce Lennie, CAN

14. Susanna Carpani / Sergio Pirelli, ITA

15. Claude Couste / Jean-Pierre Noullet, FRA

 

1969, Colorado Springs, USA

1. Diane Towler / Bernard Ford, GBR

2. Liudmila Pakhomova / Alexandr Gorshkov, URS

3. Judy Schwomeyer / James Sladky, USA

4. Janet Sawbridge / Jon Lane, GRB

5. Angelika Buck / Erich Buck, FRG

6. Annerose Baier / Eberhard Ruger, GDR

7. Susan Getty / Roy Bradshaw, GRB

8. Dana Holanova / Jaromir Holan, CZE

9. Debbie Gerken / Raymond Tiedermann, USA

10. Joan Bitterman / Brad Hislop, USA

11. Donna Taylor / Bruce Lennie, CAN

12. Mary Church / Tom Falls, CAN

13. Ilona Berezc / István Sugár, HUN

14. Tatiana Voitiuk / Viacheslav Zhigalin, URS

15. Edeltraud Rotty / Joachim Iglowstein, FRG

 

1970, Ljubljana, Yugoslavia

1. Liudmila Pakhomova / Alexandr Gorshkov, URS

2. Judy Schwomeyer / James Sladky, USA

3. Angelika Buck / Erich Buck, FRG

4. Tatiana Voitiuk / Viacheslav Zhigalin, URS

5. Susan Getty / Roy Bradshaw, GRB

6. Annerose Baier / Eberhard Ruger, GDR

7. Janet Sawbridge / Peter Dalby, GRB

8. Elena Zharkova / Gennadi Karponosov, URS

9. Debbie Ganson / Bradley Hislop, USA

10. Anne Millier / Harvey Millier III, USA

11. Diana Skotnicka / Martin Scotnicky, CZE

12. Ilona Berezc / István Sugár, HUN

13. Teresa Weyna / Piotr Bojanczyk, POL

14. Mary Church / David Sutton, CAN

15. Svetlana Marinovova / Milos Bursik, CZE

16. Anne-Claude Wolfers / Roland Mars, FRA

17. Brigitte Scheijbal / Kurt Jaschek, AUT

18. Angelika Wiesner / Hans-Jurgen Wiesner, FRG

 

1971, Lyon, France

1. Liudmila Pakhomova / Alexandr Gorshkov, URS

2. Angelika Buck / Erich Buck, FRG

3. Judy Schwomeyer / James Sladky, USA

4. Susan Getty / Roy Bradshaw, GRB

5. Tatiana Voitiuk / Viacheslav Zhigalin, URS

6. Janet Sawbridge / Peter Dalby, GRB

7. Hilary Green / Glyn Watts, GRB

8. Elena Zharkova / Gennadi Karponosov, URS

9. Anne Millier / Harvey Millier III, USA

10. Mary Karen Campbell / Johnny Johns, USA

11. Louise Lind / Barry Soper, CAN

12. Diana Skotnicka / Martin Scotnicky, CZE

13. Anne-Claude Wolfers / Roland Mars, FRA

14. Teresa Weyna / Piotr Bojanczyk, POL

15. Ilona Berezc / István Sugár, HUN

16. Matilde Ciccia / Lamberto Ceserani, ITA

17. Tatiana Grossen / Alessandro Grossen, SWI

18. Astrid Kopp / Axel Kopp, FRG

19. Angelika Wiesner / Hans-Jurgen Wiesner, FRG

20. Brigitte Scheijbal / Walter Leschetizky, AUT

 

1972, Calgary, Canada

1. Liudmila Pakhomova / Alexandr Gorshkov, URS

2. Angelika Buck / Erich Buck, FRG

3. Judy Schwomeyer / James Sladky, USA

4. Janet Sawbridge / Peter Dalby, GRB

5. Tatiana Voitiuk / Viacheslav Zhigalin, URS

6. Hilary Green / Glyn Watts, GRB

7. Anne Millier / Harvey Millier III, USA

8. Elena Zharkova / Gennadi Karponosov, URS

9. Louise Soper / Barry Soper, CAN

10. Mary Karen Campbell / Johnny Johns, USA

11. Diana Skotnicka / Martin Scotnicky, CZE

12. Anne-Claude Wolfers / Roland Mars, FRA

13. Teresa Weyna / Piotr Bojanczyk, POL

14. Sylvia Fuchs / Michael Fuchs, FRG

15. Astrid Kopp / Axel Kopp, FRG

16. Keiko Achiwa / Yasuhiro Noto, JPN

 

1973, Bratislava, Czechoslovakia

1. Liudmila Pakhomova / Alexandr Gorshkov, URS

2. Angelika Buck / Erich Buck, FRG

3. Hilary Green / Glyn Watts, GRB

4. Janet Sawbridge / Peter Dalby, GRB

5. Tatiana Voitiuk / Viacheslav Zhigalin, URS

6. Mary Karen Campbell / Johnny Johns, USA

7. Irina Moiseeva / Andrei Minenkov, URS

8. Diana Skotnicka / Martin Scotnicky, CZE

9. Louise Soper / Barry Soper, CAN

10. Anne Millier / Harvey Millier III, USA

11. Matilde Ciccia / Lamberto Ceserani, ITA

12. Rosalind Druce / David Barker, GRB

13. Krisztina Regöczy / András Sallai, HUN

14. Halina Gordon / Wojciech Bankowski, POL

15. Barbara Berezowski / David Porter, CAN

16. Anne-Claude Wolfers / Roland Mars, FRA

17. Christina Henki / Udo Donsdorf, FRG

18. Brigitte Scheijbal / Walter Leschetizky, AUT

 

1974, München, West Germany

1. Liudmila Pakhomova / Alexandr Gorshkov, URS

2. Hilary Green / Glyn Watts, GRB

3. Natalia Linichuk / Gennadi Karponosov, URS

4. Irina Moiseeva / Andrei Minenkov, URS

5. Janet Sawbridge / Peter Dalby, GRB

6. Krisztina Regöczy / András Sallai, HUN

7. Colleen O'Connor / Jim Millns, USA

8. Matilde Ciccia / Lamberto Ceserani, ITA

9. Louise Soper / Barry Soper, CAN

10. Teresa Weyna / Piotr Bojanczyk, POL

11. Janet Thompson / Warren Maxwell, GRB

12. Diana Skotnicka / Martin Scotnicky, CZE

13. Anne Millier / Harvey Millier III, USA

14. Gerda Buhler / Mathis Bachi, SWI

15. Barbara Berezowski / David Porter, CAN

16. Sylvia Fuchs / Michael Fuchs, FRG

17. Eva Pestova / Jiri Pokorny, CZE

18. Nicole Rinsant / Dirk Beyer, FRG

19. Brigitte Scheijbal / Walter Leschetizky, AUT

 

1975, Colorado Springs, USA

1. Irina Moiseeva / Andrei Minenkov, URS

2. Colleen O'Connor / Jim Millns, USA

3. Hilary Green / Glyn Watts, GRB

4. Natalia Linichuk / Gennadi Karponosov, URS

5. Matilde Ciccia / Lamberto Ceserani, ITA

6. Krisztina Regöczy / András Sallai, HUN

7. Teresa Weyna / Piotr Bojanczyk, POL

8. Janet Thompson / Warren Maxwell, GRB

9. Barbara Berezowski / David Porter, CAN

10. Eva Pestova / Jiri Pokorny, CZE

11. Kay Barsdell / Kenneth Foster, GRB

12. Judi Genovesi / Kent Weigle, USA

13. Susan Carscallen / Eric Gillies, CAN

14. Halina Gordon / Wojciech Bankowski, POL

 

1976, Goteborg, Sweden

1. Liudmila Pakhomova / Alexandr Gorshkov, URS

2. Irina Moiseeva / Andrei Minenkov, URS

3. Colleen O'Connor / Jim Millns, USA

4. Krisztina Regöczy / András Sallai, HUN

5. Natalia Linichuk / Gennadi Karponosov, URS

6. Janet Thompson / Warren Maxwell, GRB

7. Barbara Berezowski / David Porter, CAN

8. Eva Pestova / Jiri Pokorny, CZE

9. Teresa Weyna / Piotr Bojanczyk, POL

10. Susan Carscallen / Eric Gillies, CAN

11. Kay Barsdell / Kenneth Foster, GRB

12. Susi Handschmann / Peter Handschmann, AUT

13. Judi Genovesi / Kent Weigle, USA

14. Stefania Bertele / Walter Cecconi, ITA

15. Isabella Rizzi / Luigi Freroni, ITA

16. Marie-Joelle Michel / Frederic Garcin, FRA

17. Elzbieta Wegrzyk / Andrzej Alberciak, POL

18. Susan Kelley / Andrew Stroukoff, USA

19. Gabriele Schäfer / Robert Dietz, FRG

 

1977, Tokyo, Japan

1. Irina Moiseeva / Andrei Minenkov, URS 9, 207,89

2. Janet Thompson / Warren Maxwell, GRB 24, 201,66

3. Natalia Linichuk / Gennadi Karponosov, URS 28, 199,92

4. Krisztina Reg§czy / András Sallai, HUN 29, 200,70

5. Marina Zueva / Andrei Vitman, URS 45, 194,66

6. Susan Carscallen / Eric Gillies, CAN 58, 188,90

7. Kay Barsdell / Kenneth Foster, GRB

8. Liliana Rehakova / Stanislav Drastich, CZE

9. Judi Genovesi / Kent Weigle, USA

10. Lorna Wighton / John Dowding, CAN

11. Isabella Rizzi / Luigi Freroni, ITA

12. Susan Kelley / Andrew Stroukoff, USA

13. Susi Handschmann / Peter Handschmann, AUT

14. Misa Kage / Masanori Takeda, JPN

 

1978, Ottawa, Canada

1. Natalia Linichuk / Gennadi Karponosov, URS 11, 205,40

2. Irina Moiseeva / Andrei Minenkov, URS 16, 203,08

3. Krisztina Regöczy / András Sallai, HUN 29, 197,54

4. Janet Thompson / Warren Maxwell, GRB 35, 196,86

5. Liliana Rehakova / Stanislav Drastich, CZE 49, 192,16

6. Lorna Wighton / John Dowding, CAN 48, 192,82

7. Marina Zueva / Andrei Vitman, URS

8. Carol Fox / Richard Dalley, USA

9. Stacey Smith / John Summers, USA

10. Susi Handschmann / Peter Handschmann, AUT

11. Jayne Torvill / Christopher Dean, GRB

12. Patricia Fletcher / Michael de la Penotiere, CAN

13. Stefania Bertele / Walter Cecconi, ITA

14. Henriette Froschl / Christian Steiner, FRG

15. Muriel Boucher / Yves Malatier, FRA

16. Michiko Abe / Nozomu Sakai, JPN

WD Kay Barsdell / Kenneth Foster, GRB

 

1979, Wien, Austria

1. Natalia Linichuk / Gennadi Karponosov, URS 9, 207,08

2. Krisztina Reg§czy / András Sallai, HUN 22, 204,10

3. Irina Moiseeva / Andrei Minenkov, URS 23, 203,74

4. Liliana Rehakova / Stanislav Drastich, CZE 36, 196,94

5. Janet Thompson / Warren Maxwell, GRB 51, 194,00

6. Lorna Wighton / John Dowding, CAN 52, 192,70

7. Susi Handschmann / Peter Handschmann, AUT

8. Jayne Torvill / Christopher Dean, GRB

9. Stacey Smith / John Summers, USA

10. Natalia Bestemianova / Andrei Bukin, URS

11. Carol Fox / Richard Dalley, USA

12. Henriette Froschl / Christian Steiner, FRG

13. Karen Barber / Nicholas Slater, GRB

14. Anna Pisanska / Jiri Musil, CZE

15. Patricia Fletcher / Michael de la Penotiere, CAN

16. Martine Olivier / Yves Tarayre, FRA

17. Jindra Hola / Karol Foltan, CZE

18. Gabriella Remport / Sándor Nagy, HUN 157, 158,26

19. Yukimo Kage / Tadayuki Takahashi, JPN

20. Claudia Koch / Peter Schubl, AUT

 

1980, Dortmund, West Germany

1. Krisztina Reg§czy / András Sallai, HUN 13, 205,58

2. Natalia Linichuk / Gennadi Karponosov, URS 18, 204,50

3. Irina Moiseeva / Andrei Minenkov, URS 24, 202,42

4. Jayne Torvill / Christopher Dean, GRB 35, 199,12

5. Lorna Wighton / John Dowding, CAN 48, 195,18

6. Judy Blumberg / Michael Seibert, USA 52, 194,12

7. Natalia Karamysheva / Rostislav Sinitsin, URS

8. Stacey Smith / John Summers, USA

9. Henriette Froschl / Christian Steiner, FRG

10. Karen Barber / Nicholas Slater, GRB

11. Jana Berankova / Jan Bartak, CZE

12. Nathalie Herve / Pierre Bechu, FRA

13. Marie McNeil / Robert McCall, CAN

14. Jindra Hola / Karol Foltan, CZE

15. Noriko Sato / Tadayuki Takahashi, JPN

16. Gabriella Remport / Sándor Nagy, HUN

17. Paola Casalotti / Sergio Ceserani, ITA

 

1981, Hartford, USA

1. Jayne Torvill / Christopher Dean, GRB 2,0

2. Irina Moiseeva / Andrei Minenkov, URS 4,0

3. Natalia Bestemianova / Andrei Bukin, URS 7,0

4. Judy Blumberg / Michael Seibert, USA 7,0

5. Olga Volozhinskaya / Alexandr Svinin, URS 11,0

6. Carol Fox / Richard Dalley, USA 11,0

7. Karen Barber / Nicholas Slater, GRB

8. Nathalie Herve / Pierre Bechu, FRA

9. Jana Berankova / Jan Bartak, CZE

10. Birgit Goller / Peter Klisch, FRG

11. Wendy Sessions / Stephen Williams, GRB

12. Kelly Johnson / Kris Barber, CAN

13. Marie McNeil / Robert McCall, CAN

14. Judit Péterfy / Csaba Bálint, HUN 28,0

15. Elisabetta Parisi / Robert Pelizzola, ITA

16. Noriko Sato / Tadayuki Takahashi, JPN

17. Gabriella Remport / Sándor Nagy, HUN 33,0

18. Maria Kniffer / Manfred Hubler, AUT

19. Karen Mankovich / Douglas Mankovich, BEL

20. Marianne van Bommel / Wayne Deweyert, NED

21. Petra Born / Rainer Schönborn, FRG

 

1982, Kobenhavn, Denmark

1. Jayne Torvill / Christopher Dean, GRB 2,0

2. Natalia Bestemianova / Andrei Bukin, URS 4,0

3. Irina Moiseeva / Andrei Minenkov, URS 7,0

4. Judy Blumberg / Michael Seibert, USA 7,0

5. Carol Jean Fox / Richard Dalley, USA 10,0

6. Olga Volozhinskaya / Alexandr Svinin, URS 12,0

7. Karen Barber / Nicholas Slater, GRB

8. Elisa Spitz / Scott Gregory, USA

9. Jana Berankova / Jan Bartak, CZE

10. Tracy Wilson / Robert McCall, CAN

11. Nathalie Herve / Pierre Bechu, FRA

12. Birgit Goller / Peter Klisch, FRG

13. Wendy Sessions / Stephen Williams, GRB

14. Petra Born / Rainer Schönborn, FRG

15. Noriko Sato / Tadayuki Takahashi, JPN

16. Marianne van Bommel / Wayne Deweyert, NED

17. Martine Olivier / Philippe Boissier, FRA

18. Graziella Ferpozzi / Marco Ferpozzi, ITA

19. Saila Saarinen / Kim Jacobson, FIN

20. Ulla Ornmarker / Thomas Svedberg, SWE

WD Isabella Micheli / Roberto Pelizzola, ITA

 

1983, Helsinki, Finland

1. Jayne Torvill / Christopher Dean, GRB 2,0

2. Natalia Bestemianova / Andrei Bukin, URS 5,0

3. Judy Blumberg / Michael Seibert, USA 5,0

4. Olga Volozhinskaya / Alexandr Svinin, URS 8,6

5. Karen Barber / Nicholas Slater, GRB 10,6

6. Tracy Wilson / Robert McCall, CAN 12,2

7. Elisa Spitz / Scott Gregory, USA

8. Elena Batanova / Alexei Soloviev, URS

9. Petra Born / Rainer Schönborn, FRG

10. Kelly Johnson / John Thomas, CAN

11. Isabella Micheli / Roberto Pelizzola, ITA

12. Wendy Sessions / Stephen Williams, GRB

13. Judit Péterfy / Csaba Bálint, HUN 27,0

14. Noriko Sato / Tadayuki Takahashi, JPN

15. Marianne van Bommel / Wayne Deweyert, NED

16. Kathrin Beck / Christoff Beck, AUT

17. Claudia Schmidlin / David Schmidlin, SWI

18. Hristina Boianova / Javor Ivanov, BUL

WD Nathalie Herve / Pierre Bechu, FRA

 

1984,Ottawa, Canada

1. Jayne Torvill / Christopher Dean, GRB 2,0 (0,6 / 0,4 / 1,0)

2. Natalia Bestemianova / Andrei Bukin, URS 4,4 (1,2 / 1,2 / 2,0)

3. Judy Blumberg / Michael Seibert, USA 5,6 (1,8 / 0,8 / 3,0)

4. Marina Klimova / Sergei Ponomarenko, URS 8,0 (2,4 / 1,6 / 4,0)

5. Karen Barber / Nicholas Slater, GRB 10,0 (3,0 / 2,0 / 5,0)

6. Tracy Wilson / Robert McCall, CAN 12,8 (3,6 / 3,2 / 6,0)

7. Elena Batanova / Alexei Soloviev, URS

8. Carol Fox / Richard Dalley, USA

9. Petra Born / Rainer Schönborn, FRG

10. Elisa Spitz / Scott Gregory, USA

11. Kelly Johnson / John Thomas, CAN

12. Wendy Sessions / Stephen Williams, GRB

13. Isabella Micheli / Roberto Pelizzola, ITA

14. Marianne van Bommel / Wayne Deweyert, NED

15. Antonia Becherer / Ferdinand Becherer, FRG

16. Kathrin Beck / Christoff Beck, AUT

17. Noriko Sato / Tadayuki Takahashi, JPN

18. Klára Engi / Attila Tóth, HUN

19. Salome Brunner / Markus Merz, SWI

20. Martine Olivier / Philippe Boissier, FRA

21. Liane Telling / Michael Fisher, AUS

 

1985, Tokyo, Japan

1. Natalia Bestemianova / Andrei Bukin, URS 2,0 (0,6 / 0,4 / 1,0)

2. Marina Klimova / Sergei Ponomarenko, URS 4,0 (1,2 / 0,8 / 2,0)

3. Judy Blumberg / Michael Seibert, USA 6,0 (1,8 / 1,2 / 3,0)

4. Tracy Wilson / Robert McCall, CAN 8,0 (2,4 / 1,6 / 4,0)

5. Petra Born / Rainer Schönborn, FRG 10,8 (3,0 / 2,0 / 5,0)

6. Karen Barber / Nicholas Slater, GRB 12,0 (3,6 / 2,4 / 6,0)

7. Natalia Annenko / Genrikh Srentenski, URS

8. Isabella Micheli / Roberto Pelizzola, ITA

9. Kathrin Beck / Christoff Beck, AUT

10. Karyn Garossino / Rodney Garossino, CAN

11. Renee Roca / Donald Adair, USA

12. Suzanne Semanick / Scott Gregory, USA

13. Noriko Sato / Tadayuki Takahashi, JPN

14. Klára Engi / Attila Tóth, HUN 28,0

15. Sharon Jones / Paul Askham, GRB

16. Antonia Becherer / Ferdinand Becherer, FRG

17. Martine Olivier / Philippe Boissier, FRA

18. Luyang Liu / Xiaolei Zhao, CHN

19. Liane Telling / Michael Fisher, AUS

 

1986, Geneve, Switzerland

1. Natalia Bestemianova / Andrei Bukin, URS 2,4 (0,6 / 0,8 / 1,0)

2. Marina Klimova / Sergei Ponomarenko, URS 3,6 (1,2 / 0,4 / 2,0)

3. Tracy Wilson / Robert McCall, CAN 7,0 (2,4 / 1,6 / 3,0)

4. Natalia Annenko / Genrikh Srentenski, URS 7,0 (1,8 / 1,2 / 4,0)

5. Suzanne Semanick / Scott Gregory, USA 10,0 (3,0 / 2,0 / 5,0)

6. Renee Roca / Donald Adair, USA 12,0 (3,6 / 2,4 / 6,0)

7. Kathrin Beck / Christoff Beck, AUT 14,0 (4,2 / 2,8 / 7,0)

8. Antonia Becherer / Ferdinand Becherer, FRG

9. Karyn Garossino / Rodney Garossino, CAN

10. Isabella Micheli / Roberto Pelizzola, ITA

11. Klára Engi / Attila Tóth, HUN

12. Isabelle Duchesnay / Paul Duchesnay, FRA

13. Sharon Jones / Paul Askham, GRB

14. Tomoko Tanaka / Hiroyuki Suzuki, JPN

15. Stefania Calegari / Pasquale Camerlengo, ITA

16. Elisabeth Coates / Alan Abretti, GRB

17. Andrea Weppelmann / Hendryk Schamberger, FRG

18. Claudia Schmidlin / David Schmidlin, SWI

19. Monica McDonald / Rodney Clarke, AUS

20. Christina Boyanova / Yavor Ivanov, BUL

Semi-Final:

21. Susanna Peltola / Kim Jacobson, FIN

22. Kyung Sook Park / Seung Jong Han, ROK

 

1987, Cincinnati, USA

1. Natalia Bestemianova / Andrei Bukin, URS

2. Marina Klimova / Sergei Ponomarenko, URS

3. Tracy Wilson / Robert McCall, CAN

4. Natalia Annenko / Genrikh Srentenski, URS

5. Suzanne Semanick / Scott Gregory, USA

6. Kathrin Beck / Christoff Beck, AUT

7. Antonia Becherer / Ferdinand Becherer, FRG

8. Klára Engi / Attila Tóth, HUN

9. Isabelle Duchesnay / Paul Duchesnay, FRA

10. Karyn Garossino / Rodney Garossino, CAN

11. Lia Trovati / Roberto Pelizzola, ITA

12. Susan Wynne / Joseph Druar, USA

13. Sharon Jones / Paul Askham, GRB

14. Michela Malingambi / Andrea Gilardi, ITA

15. Honorata Gorna / Andrzej Dostatni, POL

16. Tomoko Tanaka / Hiroyuki Suzuki, JPN

17. Jo Anne Borlase / Scott Chalmers, CAN

18. Andrea Weppelmann / Hendryk Schamberger, FRG

19. Monica McDonald / Rodney Clarke, AUS

20. Susanna Rahkamo / Petri Kokko, FIN

21. Christina Boyanova / Yavor Ivanov, BUL

22. Kyung Sook Park / Seung Jong Han, ROK

 

1988, Budapest, Hungary

1. Natalia Bestemianova / Andrei Bukin, URS 2,0 (0,6 / 0,4 / 1,0)

2. Marina Klimova / Sergei Ponomarenko, URS 4,0 (1,2 / 0,8 / 2,0)

3. Tracy Wilson / Robert McCall, CAN 6,0 (1,8 / 1,2 / 3,0)

4. Natalia Annenko / Genrikh Srentenski, URS 8,0 (2,4 / 1,6 / 4,0)

5. Kathrin Beck / Christoff Beck, AUT 11,0 (3,0 / 2,0 / 6,0)

6. Isabelle Duchesnay / Paul Duchesnay, FRA 11,6 (4,2 / 2,4 / 5,0)

7. Klára Engi / Attila Tóth, HUN 13,8 (3,6 / 3,2 / 7,0)

8. Antonia Becherer / Ferdinand Becherer, FRG

9. Susan Wynne / Joseph Druar, USA

10. Lia Trovati / Roberto Pelizzola, ITA

11. Karyn Garossino / Rodney Garossino, CAN

12. Sharon Jones / Paul Askham, GRB

13. April Sargent / Russ Witherby, USA

14. Vera Rehakova / Ivan Havranek, CZE

15. Melanie Cole / Michael Farrington, CAN

16. Dominique Yvon / Frederic Palluel, FRA

17. Honorata Gorna / Andrzej Dostatni, POL

18. Andrea Weppelmann / Hendryk Schamberger, FRG

19. Tomoko Tanaka / Hiroyuki Suzuki, JPN

20. Susanna Rahkamo / Petri Kokko, FIN

21. Krisztina Kerekes / Csaba Szentpétery, HUN 42,0 (12,6 / 8,4 / 21,0)

22. Monica McDonald / Rodney Clarke, AUS

23. Desiree Schlegel / Patrik Brecht, SWI

24. Birgit Pleninger / Michael Steiner, AUT

Final not reached:

25. Yucca Liu / Jim Sun, TPE

 

1989, Paris, France

1. Marina Klimova / Sergei Ponomarenko, URS

2. Maia Usova / Alexandr Zhulin, URS

3. Isabelle Duchesnay / Paul Duchesnay, FRA

4. Klára Engi / Attila Tóth, HUN

5. Susan Wynne / Joseph Druar, USA

6. Larisa Fedorinova / Evgeni Platov, URS

7. Stefania Calegari / Pasquale Camerlengo, ITA

8. Karyn Garossino / Rodney Garossino, CAN

9. Sharon Jones / Paul Askham, GRB

10. Andrea Juklova / Martin Simecek, CZE

11. Michelle McDonald / Mark Mitchell, CAN

12. Dominique Yvon / Frederic Palluel, FRA

13. Susanna Rahkamo / Petri Kokko, FIN

14. Andrea Weppelmann / Hendryk Schamberger, FRG

15. Anna Croci / Luca Mantovani, ITA

16. Malgorzata Grajcar / Andrzej Dostatni, POL

17. Krisztina Kerekes / Csaba Szentpétery, HUN

18. Diane Gerencser / Bernard Columberg, SWI

19. Kaoru Takino / Kenji Takino, JPN

20. Petra Zietemann / Frank Ladd-Oshiro, FRG

Final not reached:

Monica MacDonald / Duncan Smart, AUS

Ursula Holik / Herbert Holik, AUT

Kyung Sook Park / Seung Jong Han, ROK

Petia Gavazova / Nikolai Tonev, BUL

Withdrawn:

April Sargent / Russ Witherby, USA

 

1990, Halifax, Canada

1. Marina Klimova / Sergei Ponomarenko, URS

2. Isabelle Duchesnay / Paul Duchesnay, FRA

3. Maia Usova / Alexandr Zhulin, URS

4. Susan Wynne / Joseph Druar, USA

5. Oxana Gritchuk / Evgeni Platov, URS

6. Susanna Rahkamo / Petri Kokko, FIN

7. Jo Anne Borlase / Martin Smith, CAN

8. April Sargent / Russ Witherby, USA

9. Michelle McDonald / Mark Mitchell, CAN

10. Stefania Calegari / Pasquale Camerlengo, ITA

11. Ivana Strondalova / Milan Brzy, CZE

12. Isabelle Sarech / Xavier Debernis, FRA

13. Malgorzata Grajcar / Andrzej Dostatni, POL

14. Anna Croci / Luca Mantovani, ITA

15. Monika Mandikova / Oliver Pekar, CZE

16. Regina Woodward / Csaba Szentpétery, ISU

17. Lynn Burton / Andrew Place, GRB

18. Christelle Gauthier / Alberick Dalongeville, FRA

19. Kaoru Takino / Kenji Takino, JPN

Final not reached:

Ann Hall / Jason Blomfield, GRB

Petra Zietemann / Frank Ladd-Oshiro, FRG

Krisztina Kerekes / Gábor Kolecsánszky, HUN

Diane Gerencser / Bernard Columberg, SWI

Monica MacDonald / Duncan Smart, AUS

Petia Gavazova / Nikolai Tonev, BUL

Kyung Sook Park / Seung Jong Han, ROK

Withdrawn:

Klára Engi / Attila Tóth, HUN

 

1991, München, West Germany

1. Isabelle Duchesnay / Paul Duchesnay, FRA

2. Marina Klimova / Sergei Ponomarenko, URS

3. Maia Usova / Alexandr Zhulin, URS

4. Oxana Gritchuk / Evgeni Platov, URS

5. Klára Engi / Attila Tóth, HUN

6. Stefania Calegari / Pasquale Camerlengo, ITA

7. Susanna Rahkamo / Petri Kokko, FIN

8. Dominique Yvon / Frederic Palluel, FRA

9. April Sargent / Russ Witherby, USA

10. Jacqueline Petr / Mark Janoschak, CAN

11. Elizabeth Punsalan / Jerod Swallow, USA

12. Katerina Mrazova / Martin Simecek, CZE

13. Malgorzata Grajcar / Andrzej Dostatni, POL

14. Isabelle Sarech / Xavier Debernis, FRA

15. Anna Croci / Luca Mantovani, ITA

16. Michelle McDonald / Martin Smith, CAN

17. Jennifer Goolsbee / Hendryk Schamberger, FRG

18. Ann Hall / Jason Blomfield, GRB

19. Saskia Stahler / Sven Authorsen, FRG

20. Diane Gerencser / Bernard Columberg, SWI

Final not reached:

Kaoru Takino / Kenji Takino, JPN

Daria-Larissa Maritczak / Ihor-Andrij Maritczak, AUT

Monika McDonald / Duncan Smart, AUS

Katri Uski / Juha Sasi, FIN

Maria Hadjiihska / Hristo Nikolov, BUL

Jun Hee Park / Jong Hyun You, ROK

 

1992, Oakland, USA

1. Marina Klimova / Sergei Ponomarenko, CIS

2. Maia Usova / Alexander Zhulin, CIS

3. Oksana Gritschuk / Evgeni Platov, CIS

4. Stefania Calegari / Pasquale Camerlengo, ITA

5. Susanna Rahkamo / Petri Kokko, FIN

6. Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy, FRA

7. Dominique Yvon / Frederic Palluel, FRA

8. Katerina Mrazova / Martin Simecek, CZE

9. April Sargent-Thomas / Russ Witherby, USA

10. Aliki Stergiadu / Jurijs Razgouliaev, LAT

11. Jennifer Goolsbee / Hendryk Schamberger, GER

12. Jacqueline Petr / Mark Janoschak, CAN

13. Anna Croci / Luca Mantovani, ITA

14. Regina Woodward / Csaba Szentpétery, HUN

15. Rachel Mayer / Peter Breen, USA

16. Penny Mann / Juan Carlos Noria, CAN

17. Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas, LTU

18. Valerie Le Tensorer / Jorg Kienzle, SWI

19. Melanie Bruce / Andrew Place, GBR

20. Agnieszka Domanska / Marcin Glowacki, POL

21. Albena Denkova / Hristo Nikolov, BUL

22. Kaoru Takino / Kenji Takino, JPN

23. Noémi Vedres / Endre Szentirmai, HUN

24. Monica MacDonald / Duncan Smart, AUS

Final not reached:

Sung-Min Jung / Sung-Ho Jung, ROK

Fiona Kirk / Clinton King, SAF

 

1993, Prague, Czech Republic

1. Maia Usova / Aleksandr Zhulin, RUS

2. Oksana Gritschuk / Evgeni Platov, RUS

3. Angelika Krylova / Vladimir Fedorov, RUS

4. Susanna Rahkamo / Petri Kokko, FIN

5. Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy, FRA

6. Stefania Calegari / Pasquale Camerlengo, ITA

7. Irina Romanova / Igor Yaroshenko, UKR

8. Katerina Mrazova / Martin Simecek, CZE

9. Tatjana Navka / Samuel Gezoljan, BLS

10. Aliki Stergiadu / Jurijy Razgouliaev, UZB

11. Renee Roca / Gorsha Sur, USA

12. Jennifer Goolsbee / Hendryk Schamberger, GER

13. Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas, LTU

14. Shae-Lynn Bourne / Victor Kraatz, CAN

15. Susan Wynne / Russ Witherby, USA

16. Irina Le Bed / Alexandre Piton, FRA

17. Marika Humphreys / Justin Lanning, GBR

18. Regina Woodward / Czaba Szentpétery, HUN

19. Elizavetta Stekolnikova / Dmitri Kazarlyga, KAZ

20. Radmila Chrobokova / Milan Brzy, CZE

21. Agnieszka Domanska / Marcin Glowacki, POL

22. Barbara Fusar Poli / Alberto Reani, ITA

23. Angelika Fuhring / Peter Wilczek, AUT

24. Diane Gerencser / Aleksandr Stanislavov, SWI

Final not reached:

25. Kayo Shirahata / Hiroshi Tanaka, JPN

26. Albena Denkova / Christo Nikolov, BUL

27. Jelena Trocenko / Erik Samovich, LAT

28. Tamara Ryby / Konstantin Kaplan, ISR

29. Richelle van der Riet / Nestor van Eeden, SAF

 

1994, Chiba, Japan

1. Oksana Gritschuk / Evgeny Platov, RUS

2. Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy, FRA

3. Susanna Rahkamo / Petri Kokko, FIN

4. Irina Romanova / Igor Yaroshenko, UKR

5. Tatjana Navka / Samuel Gezolian, BLS

6. Shae-Lynn Bourne / Victor Kraatz, CAN

7. Jennifer Goolsbee / Hendryk Schamberger, GER

8. Katerina Mrazova / Martin Simecek, CZE

9. Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas, LTU

10. Marina Anissina / Gwendal Peizerat, FRA

11. Aliki Stergiadu / Jouris Razgulyaev, UZB

12. Elizabeth Punsalan / Jerod Swallow, USA

13. Irina Lobacheva / Ilia Averbuh, RUS

14. Elisaveta Stekolnikova / Dmitri Kazarliga, KAZ

15. Diane Gerencser / Alexander Stanislavov, SWI

16. Marika Humphreys / Justin Lanning, GRB

17. Barbara Fusar Poli / Alberto Reani, ITA

18. Elena Grushina / Ruslan Goncharov, UKR

19. Radmila Chrobokova / Milan Brzy, CZE

20. Angelika Fuhring / Peter Wilczek, AUT

21. Olga Pershankova / Nikolei Morozov, AZB

22. Laura Bonardi / Alessandro Reani, ITA

23. Sylwia Nowak / Sebastian Kolasinski, POL

24. Nakako Tsuzuki / Kazu Nakamura, JPN

 

1995, Birmingham, U.K.

1. Oksana Gritshuk / Evgeny Platov, RUS

2. Susanna Rahkamo / Petri Kokko, FIN

3. Sophie Moniotte / Pascal Lavancy, FRA

4. Shae-Lynn Bourne / Victor Kraatz, CAN

5. Angelika Krylova / Oleg Ovsiannikov, RUS

6. Marina Anissina / Gwendal Piezerat, FRA

7. Tatiana Navka / Samuel Gezoljan, BLS

8. Irina Romanova / Igor Yaroshenko, UKR

9. Katerina Mrazova / Martin Simecek, CZE

10. Renee Roca / Gorsha Sur, USA

11. Jennifer Goolsbee / Hendryk Schamberger, GER

12. Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas, LTU

13. Elisabeta Stekolnikova / Dmitri Kazarlyga, KAZ

14. Sylwia Nowak / Sebastien Kolasinski, POL

15. Irina Lobacheva / Ilya Averbukh, RUS

16. Diane Gerencser / Alexander Stanislavov, SWI

17. Jennifer Boyce / Michel Brunet, CAN

18. Allison MacLean / Konrad Schaub, AUT

19. Kati Winkler / Rene Lohse, GER

20. Barbara Piton / Alexandre Piton, FRA

21. Michelle Fitzgerald / Vincent Kyle, GBR

22. Elena Grushina / Ruslan Goncharov, UKR

23. Kaho Koinuma / Tigran Arakelian, ARM

24. Albena Denkova / Hristo Nikolov, BUL

Final not reached:

25. Francesca Fermi / Andrea Baldi, ITA

26. Aya Kawai / Hiroshi Tanaka, JPN

27. Sarka Vondrkova / Lukas Kral, CZE

28. Kornélia Bárány / Gyula Szombathelyi, HUN

29. Anna Mosenkova / Dmitri Kurakin, EST

30. Katri Kuusniemi / Jamie Walker, FIN

31. Christine Seydel / Duncan Smart, AUS

32. Fiona Kirk / Clinton King, SAF

Yuh-shen Lai / Wei-Wen Lai, TPE, withdrew

 

1996, Edmonton, Canada

1. Oksana Gritshuk / Evgeny Platov, RUS

2. Angelika Krylova / Oleg Ovsiannikov, RUS

3. Shae-Lynn Bourne / Victor Kraatz, CAN

4. Marina Anissina / Gwendal Piezerat, FRA

5. Irina Romanova / Igor Yaroshenko, UKR

6. Irina Lobacheva / Ilya Averbukh, RUS

7. Elizabeth Punsalan / Jerod Swallow, USA

8. Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas, LTU

9. Katerina Mrazova / Martin Simecek, CZE

10. Barbara Fusar Poli / Maurizio Margaglio, ITA

11. Sylwia Nowak / Sebastian Kolasinski, POL

12. Elisabeta Stekolnikova / Dmitri Kazarlyga, KAZ

13. Kati Winkler / Rene Lohse, GER

14. Renee Roca / Gorsha Sur, USA

15. Chantal Lefebvre / Michel Brunet, CAN

16. Nakako Tsuzuki / Juris Razgulajevs, JPN

17. Marika Humphreys / Philip Askew, GBR

18. Alison MacLean / Konrad Schaub, AUT

19. Elena Grushina / Ruslan Goncharov, UKR

20. Barbara Piton / Alexandre Piton, FRA

21. Agnes Jacquemard / Alexis Gayet, FRA

22. Sarka Vondrkova / Lukas Kral, CZE

23. Galit Chait / Sergei Sakhnovsky, ISR

24. Enikö Berkes / Endre Szentirmai, HUN

Final not reached:

25. Cornia Diener / Alexej Pospelov, SWI

26. Barbara Hanley / Vasili Serkov, LAT

27. Tina Lai / Wayne Lai, TPE

28. Kaho Koinuma / Tigran Arakelian, ARM

29. Chantal Loyer / Justin Bell, AUS

30. Katri Kuusniemi / Jamie Walker,FIN

31. Maikki Uotila / Toni Mattila, FIN

32. Anna Mossenkova / Dmitri Kurakin, EST

33. Hyun-Chul Kim / Hee-Jin Kim, ROK

 

1997, Lausanne

1. Oksana Gritschuk / Yevgeny Platov, RUS

2. Angelika Krylova / Oleg Ovsiannikov, RUS

3. Shae-Lynn Bourne / Victor Kraatz, CAN

4. Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy, FRA

5. Marina Anissina / Gwendal Peizerat, FRA

6. Elizabeth Punsalan / Jerod Swallow, USA

7. Irina Lobacheva / Ilya Averbukh, RUS

8. Irina Romanova / Igor Yaroshenko, UKR

9. Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margiglio, ITA

10. Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas, LTU

11. Sylwia Nowak / Sebastian Kolasinski, POL

12. Kati Winkler / Rene Lohse, GER

13. Katerina Mrazova / Martin Simecek, CZE

14. Tatjana Navka / Nikolai Morozov, BLS

15. Elizaveta Stekolnikova / Dmitri Kazarlyga, KAZ

16. Marika Humphreys / Phillip Askew, GBR

17. Eve Chalom / Matthew Gates, USA

18. Galit Chait / Sergei Sakhnovsky, ISR

19. Albena Denkova / Maxim Staviyski, BUL

20. Chantal Lefebvre / Michel Brunet, CAN

21. Angelika Fuhring / Bruno Ellinger, AUT

22. Aya Kawai / Hiroshi Tanaka, JPN

23. Sarka Vondrkova / Lukas Kral, CZE

24. Jenny Dahlen / Juris Razgulajevs, LAT

Final not reached:

25. Chantal Loyer / Justin Bell, AUS

26. Kristina Kalesnik / Alexander Terentjev, EST

27. Bianca Szijgyártó / Szilárd Tóth, HUN

28. Olga Slobodova / Dmitri Beljik, UZB

29. Lucine Chakmakjian / Corey Lapaige, BEL

 

1998, Minneapolis

1. Anjelika Krylova / Oleg Ovsiannikov, RUS

2. Marina Anissina / Gwendal Peizerat, FRA

3. Shae-Lynn Bourne / Victor Kraatz, CAN

4. Irina Lobacheva / Ilia Averbukh, RUS

5. Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio, ITA

6. Elizabeth Punsalan / Jerod Swallow, USA

7. Irina Romanova / Igor Yaroshenko, UKR

8. Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas, LTU

9. Kati Winkler / Rene Lohse, GER

10. Tatiana Navka / Nikolai Morozov, BLS

11. Sylwia Nowak / Sebastian Kolasinski, POL

12. Katerina Mrazova / Martin Simecek, CZE

13. Yelena Grushina / Ruslan Goncharov, UKR

14. Galit Chait / Sergei Sakhnovsky, ISR

15. Anna Semenovich / Vladimir Fedorov, RUS

16. Diane Gerencser / Pasquale Camerlengo, ITA

17. Albena Denkova / Maxim Staviyski, BUL

18. Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder, FRA

19. Chantal Lefebvre / Michel Brunet, CAN

20. Zuzana Merzova / Tomas Morbacher, SVK

21. Angelika Fuhring / Bruno Ellinger, AUT

22. Elizaveta Stekolnikova / Dmitri Kazarlyga, KAZ

23. Charlotte Clements / Gary Shortland, GBR

24. Dominique Deniaud / Martial Jaffredo, FRA

25. Jessica Joseph / Charles Butler, USA

26. Eliane Hugentobler / Daniel Hugentobler, SWI

27. Xenia Smetanenko / Samvel Gezalian, ARM

28. Aya Kawai / Hiroshi Tanaka, JPN

29. Kornélia Bárány / Endre Rosnik, HUN

30. Margarita Fourer / Timothy Heinecke, AUS

 

1999, Helsinki

FPl.

Name

Nat.

TFP

C1

C2

OD

FD

1

Anjelika KRYLOVA / Oleg OVSYANNIKOV

RUS

2.6

1

1

2

1

2

Marina ANISSINA / Gwendal PEIZERAT

FRA

3.6

3

2

1

2

3

Shae-Lynn BOURNE / Victor KRAATZ

CAN

5.8

2

3

3

3

4

Irina LOBACHEVA / Ilia AVERBUKH

RUS

8.0

4

4

4

4

5

Barbara FUSAR-POLI / Maurizio MARGAGLIO

ITA

10.2

6

5

5

5

6

Margarita DROBIAZKO / Povilas VANAGAS

LTU

11.8

5

6

6

6

7

Kati WINKLER / Rene LOHSE

GER

14.0

7

7

7

7

8

Elena GRUSHINA / Ruslan GONCHAROV

UKR

16.0

8

8

8

8

9

Sylwia NOWAK / Sebastian KOLASINSKI

POL

18.0

9

9

9

9

10

Naomi LANG / Peter TCHERNYSHEV

USA

20.0

10

10

10

10

11

Albena DENKOVA / Maxim STAVIYSKI

BUL

22.0

11

11

11

11

12

Tatiana NAVKA / Roman KOSTOMAROV

RUS

24.0

12

12

12

12

13

Galit CHAIT / Sergey SAKHNOVSKY

ISR

26.0

13

13

13

13

14

Isabelle DELOBEL / Olivier SCHOENFELDER

FRA

28.6

14

14

15

14

15

Chantal LEFEBVRE / Michel BRUNET

CAN

29.4

15

15

14

15

16

Charlotte CLEMENTS / Gary SHORTLAND

GBR

32.4

16

18

16

16

17

Eve CHALOM / Mathew GATES

USA

33.8

17

16

17

17

18

Eliane HUGENTOBLER / Daniel HUGENTOBLER

SUI

35.8

18

17

18

18

19

Stephanie RAUER / Thomas RAUER

GER

38.4

21

19

19

19

20

Nakako TSUZUKI / Rinat FARKHOUTDINOV

JPN

40.6

22

21

20

20

21

Francesca FERMI / Diego RINALDI

ITA

42.0

19

20

22

21

22

Weina ZHANG / Xianming CAO

CHN

43.4

20

24

21

22

23

Gabriela HRAZSKA / Jiri PROCHAZKA

CZE

46.2

25

22

23

23

24

Angelika FÜHRING / Bruno ELLINGER

AUT

47.8

24

23

24

24

25

Pia-Maria GUSTAFSSON / Antti GRÖNLUND

FIN

56.0

31

31

31

25

26

Tatiana KURKUDYM / Yury KOCHERZHENKO

UKR

 

26

25

25

 

27

Elizaveta STEKOLNIKOVA / Mark FITZGERALD

KAZ

 

23

27

26

 

28

Kornélia BÁRÁNY / Endre ROSNIK

HUN

 

28

26

28

 

29

Kristina KALESNIK / Aleksander TERENTJEV

EST

 

29

29

27

 

30

Jenny DAHLEN / Igor LUKANIN

AZE

 

27

28

29

 

31

Tae-Hwa YANG / Chuen-Gun LEE

KOR

 

30

30

30

 

32

Danielle RIGG-SMITH / Trent NELSON-BOND

AUS

 

32

32

 

 

 

LEGEND

C1: Compulsory Dance 1 / Kötelezõ tánc 1
C2: Compulsory Dance 2 / Kötelezõ tánc 2
OD: Original Dance / Egyénileg alkotott kötelezõ tánc
FD: Free Dance / Szabadkorcsolyázás

TFP: Total Factor Points / Összes helyezési szám

WD: Withdrawn / Visszalépett
FNR: Final Not Reached / Nem jutott a döntõbe